Aktuality

NABÍDKA KURZŮ GRAFIKY PRO VEŘEJNOST

 

Základy grafiky

Nastartujte svou kariéru s Adobe programy

Přihlaste se do kurzu, ve kterém probereme základy programů Adobe (Photoshop, Illustrator, InDesign). Pod vedením lektora se seznámíte se základy práce grafického designéra. V učebně na Vyšehradě budou k dispozici čtyři počítače Apple iMac s Adobe programy verze CS6. Dle dohody je možná účast dalších účastníků s vlastním počítačem s naistalovanými programy Adobe. 

KDY 
Pátky 9., 16., 30. září 2022 od 9 –14 hod.
V případě zájmu je možné otevřít i říjnové termíny. Pište na reditel@maturus.cz.

KDE
Bezbariérový prostor v areálu JUŠ Na Topolce 1A, Praha 4. Místo setkání před vrátnicí Na Topolce 1A v 8:45 v den konání lekce.

CENA
3 lekce 3000,- Kč

PODMÍNKY
Maximální počet účastníků je 6. Lekce se budou konat při přihlášení minimálně 3 účastníků.

PŘIHLÁŠKY
Zasílejte na reditel@maturus.cz do 4. 9. 2022. Následně obdržíte podklady k platbě a další informace. Přihláška je platná po zaplacení kurzovného.

OBSAH JEDNOTLIVÝCH LEKCÍ

1. lekce
Úvodní lekce práce grafického designéra a základy práce v programu Illustrator. Projdeme základy práce grafického designéra. Otevřeme si postupně každý program (Adobe Photoshop, Illustrator a InDesign) a ukážeme si, jak programy fungují, jak na sebe navazují, jaké nabízí nástroje. Dále projdeme nejpoužívanější nástroje programu Illustrator. Součástí lekce budou praktické úkoly na kompozici a práci s vektory. Zkusíme si překreslit piktogram a pokud bude čas, vytvoříme vlastní portrét tzv. avatara.

2. lekce
Základy práce v programu Adobe Photoshop. Probereme nejpoužívanější nástroje programu Photoshop. Vyzkoušíme si retuš fotografie a montáž. Na praktických příkladech se naučíte správně používat vrstvy, výběry, masky, cesty, barevné úpravy, filtry atd.  

3. lekce
Základy práce v programu InDesign. Probereme nejpoužívanější nástroje programu InDesign. Během lekce si vytvoříte vlastní vizitku a připravíme fiktivní leták. Ukážeme si, jak správně připravit data pro tisk nebo pro web. Naučíme se práci s fonty, styly, barvami, vrstvami.

Základy Procreate na iPadu

Rozjeďte svou tvorbu s kreativním nástrojem

Máte svůj iPad a láká vás na něm tvořit? S pomocí Apple tužky a programu Procreate to hravě zvládnete. Naučte se u nás základy a pak už využijte svůj potenciál!

Na kurzu si nejprve společně projdeme jednotlivé funkce programu. Naučíte se, jak vytvořit dokument požadované velikosti a kvality, jak vytvořit složky, jak kopírovat, vkládat, používat štětce, jak se pracuje s vrstvami, barvami a další tipy. V navazující lekci bychom vytvořili montáž nápisu do fotografie a také si zkusíte animaci. Během lekce dostanete podklady k práci a mnoho tipů, kde získat další inspiraci.

KDY
Základní lekce  – neděle 11. září 2022, 17–20 hod
Navazující lekce – středa 14. září 2022, 17–20 hod 

KDE
Bezbariérový prostor v areálu JUŠ Na Topolce 1A, Praha 4
Místo setkání před vrátnicí Na Topolce 1A v 16:45 v den konání lekce.

CENA
1 lekce (3 hodiny) 600,- Kč

PODMÍNKA
K účasti je nutný vlastní iPad, tužka Apple Pencil a také již nainstalovaný program Procreate. Cena Procreate na AppStore je 249 Kč. Dejte pozor, ať nekoupíte levnější verzi určenou pro telefony! Nezapomeňte si zcela nabít iPad i tužku. Může se vám hodit poznámkový blok.
Maximální počet účastníků je 6. Lekce se budou konat při přihlášení minimálně 3 účastníků. Lze se přihlásit i na jednotlivou lekci.

PŘIHLÁŠKY
Zasílejte na: reditel@maturus.cz. Následně obdržíte poklady k platbě a další informace. Přihláška je platná po zaplacení kurzovného.

Projekt je podpořen grantem ING Bank. Realizuje ho Maturus, o. p. s., sociální firma, která vzdělává a zaměstnává lidi s handicapem.